В ХОВА привітали аграріїв області з професійним святом та обговорили створення наглядових рад при закладах професійної освіти
За дорученням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова його заступниця Віта Ковальська привітала аграріїв і педагогічні колективи профільних закладів з прийдешнім професійним святом – Днем працівників сільського господарства України. Подякувала за стійкість, сумлінну працю та внесок у розвиток аграрного сектору Харківщини та вручила подяки і грамоти начальника ХОВА Олега Синєгубова.
В ході зустрічі Віта Ковальська провела нараду з керівниками закладів професійної освіти Харківщини та представниками аграрного бізнесу регіону.
У фокусі уваги – створення наглядових рад при закладах професійної освіти, їхній структурі, повноваженнях та ролі в забезпеченні ефективного управління.
До кожної ради увійде не більше 14 осіб: 7 — від бізнесу та 7 — від засновника закладу освіти або його уповноважених представників. Це забезпечить баланс при ухваленні рішень, спільну відповідальність і сприятиме розвитку закладу. До їхніх повноважень належить контроль за якістю освітнього процесу, розвиток практичної підготовки студентів, взаємодія з роботодавцями та бізнесом, залучення інвестицій у навчальні матеріали та техніку.
«Ми створюємо механізм, який зробить заклади професійної освіти більш відкритими, гнучкими та орієнтованими на потреби економіки. Наглядові ради повинні стати партнерами директорів, а не контролерами на папері. Створення наглядових рад – вимога часу. Умови війни змінюють підхід до управління освітою, адже саме фахова освіта формує кадри, які відновлюватимуть регіон», – наголосила Віта Ковальська.
Особливу увагу під час наради приділили практичній підготовці студентів. Вона має проходити переважно на виробничих базах аграрних підприємств, щоб молодь отримала реальні навички та була готова працювати в нових економічних реаліях регіону.
Крім того, розглянули питання взаємодії освіти й бізнесу: під час практики студентів залучатимуть сучасну техніку, матеріали та виробничі бази підприємств. Це сприятиме розвитку економіки Харківщини та підготовці кадрів, необхідних для відновлення регіону.




