Соціальні ініціативи, житлове забезпечення та цифрова трансформація: ключові рішення другої частини наради
Під час наради 12 травня 2025 року також було приділено увагу не менш важливим соціально значущим питанням - захисту населення, перспективам відновлення нашого району та впровадженню цифрових систем.
Одним з важливих напрямків стала реалізація основних завдань у сфері ветеранської політики. Прозвучали пропозиції щодо покращення взаємодії з ветеранськими організаціями, створення належних умов для підтримки військовослужбовців та членів їхніх родин.
Питання розвитку сімейних форм виховання, зокрема підтримку прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу також не залишились без уваги. В ході обговорення було підкреслено важливість роз’яснювальної роботи з громадами та потребу у комплексному підході до забезпечення прав дітей.
У зв’язку з тривалим характером воєнної агресії РФ проти України, в центрі уваги залишаються питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які переїхали до Ізюмського району. Заступником начальника районної військової адміністрації Світланою ШВІД було озвучено інформацію щодо додаткових заходів з розміщення ВПО в громадах та пошук сталих механізмів для вирішення житлової кризи.
Окрему доповідь було присвячено Міжнародному Реєстру збитків, завданих російською агресією. Наразі є важливим проведення розсіювальної роботи серед населення щодо наповнення Реєстру відповідною інформацією.
У цьому ж контексті було розглянуто стан реалізації напрямку «єВідновлення», що включає оновлення об’єктів житлового фонду, інженерної інфраструктури та соціально значущих установ. Станом на 09 травня 2025 року по району подано 11 415 заяв про надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна, опрацьовано комісіями 10 315 заяв, що складає 90 %. Разом з тим, подано 2 936 заяв про надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення». Опрацьовано комісіями 2 428 заяв, що складає 83 %.
У межах цифрової трансформації було розглянуто стан внесення інформації про громади району до Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА). Це є кроком до систематизації даних та покращення управлінських процесів.
Важливим стратегічним питанням стало розроблення Плану кіберзахисту, який мають затвердити військові адміністрації населених пунктів та органи місцевого самоврядування району, адже в умовах гібридної війни цифрова безпека не менш важлива, ніж фізична.
Завершальною темою було впровадження інструментів діалогу та розв'язання чутливих питань у територіальних громадах району згідно з національною стратегією сприяння розвитку громадянського суспільства. Відзначено, що для стійкості територій важливо розвивати комунікацію, уникати конфліктів, залучати мешканців до прийняття важливих та спільних рішень.
Ізюмська районна військова адміністрація веде постійну спільну системну роботу з територіальними громадами району у напрямках відновлення, соціального захисту, кібербезпеки та інтеграції нових управлінських підходів в умовах воєнного часу.