В Ізюмському районі відбувся виїзний захід «Турбота поруч»
Сьогодні, 02 травня 2025 року, в Ізюмській районній військовій адміністрації відбувся виїзний захід «Турбота поруч» ініційований Харківською обласною військовою адміністрацією, метою якого була зустріч з ветеранами та членами їх сімей, в т.ч. членами сімей загиблих захисників України, зниклих безвісти та полонених військовослужбовців району.
Під головуванням директора КЗ «Ветеранський простір Пліч-о-пліч» Харківської обласної ради Ігоря ШИШКА та заступника начальника районної військової адміністрації Світлани ШВІД обговорили питання щодо реалізації ветеранської політики в регіоні та її ключові аспекти.
Про стан реалізації ветеранської політики на державному та обласному рівні проінформувала заступник начальника Управління у справах ветеранів Харківської обласної військової адміністрації Тетяна ПЕЧУРА.
Зокрема, Ігор ШИШКО докладніше розповів присутнім про діяльність «Ветеранського простору Пліч-о-пліч». У ветеранському просторі передбачається надання інформаційно-консультаційної підтримки, здійснення заходів з реабілітації та адаптації, надання психологічної, юридичної та соціальної допомоги, проведення культурно-просвітницьких та рекреаційних заходів, надання консультування та допомоги у відкритті власної справи, навчанні та перекваліфікації, а також організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Учасники заходу мали можливість висловити свої думки та пропозиції, що сприяло відкритому діалогу між представниками виконавчої влади та ветеранами. В ході обговорення було підкреслено важливість створення механізмів, які б забезпечили юридичну та соціальну підтримку цим родинам. Обговорили роль простору «Пліч-о-пліч» у підтримці ветеранів та їх родин, зокрема, через організацію заходів, навчання та психологічну підтримку.
Разом з тим, було презентовано можливості працевлаштування та навчання для ветеранів та членів їхніх родин. Окремо учасники зустрічі наголосили на важливості програм, які б допомагали ветеранам адаптуватися до цивільного життя, знаходити роботу та отримувати нові професійні навички.
На ряду з цим були порушені питання соціальної адаптації, медичного і пенсійного забезпечення ветеранів, військовослужбовців та членів їхніх родин, акцентуючи на необхідності вдосконалення законодавства у цій сфері. Також обговорили питання щодо захисту прав родин військовослужбовців, зниклих безвісти та полонених.
Наприкінці заходу презентували досвід роботи організації БО «Веритас Спес+Україна» у сфері підтримки фахівців з супроводу ветеранів та демобілізованих осіб, що містить навчання, тренінги та координацію дій між різними службами.
На завершення були підбиті підсумки обговорення, визначено напрямки подальшої спільної роботи та прийняті рішення, які сприятимуть покращенню умов життя ветеранів та їх родин. Учасники висловили сподівання на подальшу співпрацю та активну участь у реалізації програм, спрямованих на підтримку ветеранів.