За сприяння Харківської ОВА ветерани війни можуть отримати розширені безоплатні медичні послуги
В Харківській області активно реалізується експериментальний проєкт з розширення переліку безоплатних медичних послуг для ветеранів війни на рівні первинної медичної допомоги з урахуванням їхнього бойового досвіду, а також потреб у довготривалому лікуванні та реабілітації.
«В умовах повномасштабної війни продовжуємо розвивати сферу охорони здоров’я на Харківщині. Особливу увагу приділяємо нашим захисникам і захисницям, цей напрям роботи перебуває на особистому контролі начальника Харківської ОВА Олега СИНЄГУБОВА. Вдячні Міністерству охорони здоров’я та Національній службі здоров’я України за увагу до нашого регіону, підтримку та плідну співпрацю», – наголосила заступниця начальника Харківської ОВА Олена ЛОГВИНОВА.
На сьогодні 55 медичних закладів комунальної та приватної форми власності в області подали пропозиції на укладення відповідних договорів. З них 39 закладів вже очікують проєкти договорів від НСЗУ.
Після укладення договору між медзакладом та НСЗУ, ветерани, які підписали декларацію з сімейним лікарем у цьому закладі, матимуть змогу безоплатно отримати розширений спектр послуг, серед яких:
• складання індивідуального плану спостереження, лікування та профілактичних заходів з урахуванням стану здоров’я, історії хвороби та бойового досвіду;
• проведення розширеного скринінгу на стани, пов’язані з наслідками участі в бойових діях;
• психологічна допомога: індивідуальні та групові сеанси, когнітивно-поведінкова терапія, програми боротьби зі стресом, тривогою та депресією;
• лікування хронічних захворювань і бойових травм, зокрема з залученням ортопедів, неврологів та інших фахівців;
• участь у програмах реабілітації після поранень і хвороб;
• допомога при захворюваннях опорно-рухового апарату – артриті, артрозі, патологіях суглобів тощо.
Щоб скористатися додатковими медичними послугами потрібно:
1) підписати декларацію з сімейним лікарем або звернутися до лікаря, з яким уже підписано декларацію;
2) надати заяву на отримання послуг – особисто або через законного представника;
3) надати документ, що підтверджує статус ветерана – посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни; паспорт або інший документ, що посвідчує особу та ідентифікаційний код.