«Пліч-о-Пліч: згуртовані громади». В Харківській ОВА обговорили ключові напрямки співпраці громад регіону
На Харківщині розпочався другий етап національного проєкту «Пліч-о-Пліч: згуртовані громади».
Його мета – допомога громадам-форпостам, що знаходяться на лінії бойового зіткнення або поблизу кордонів, через співпрацю з громадами-партнерами з тилових регіонів України.
До проєкту долучилися 16 громад Харківщини, зокрема з Ізюмського та інших прифронтових районів, які отримають підтримку від партнерів з Київської, Львівської, Полтавської, Івано-Франківської, Вінницької, Тернопільської, Волинської, Хмельницької, Кіровоградської, Житомирської та Черкаської областей.
Після серії ознайомчих візитів представників тилових громад до Харківщини у Харківській ОВА обговорили ключові напрямки співпраці та підписання відповідних меморандумів. Зокрема, допомогу у проведенні аварійно-відновлювальних робіт, ремонт житлових та соціальних об'єктів; забезпечення громад-форпостів необхідними ресурсами; реалізація спільних заходів, у тому числі оздоровлення дітей; спільна робота над зміцненням економічного потенціалу громад.
«Головний фокус – підтримка людей, які з перших днів повномасштабного вторгнення відчувають на собі всі наслідки війни. Аби забезпечити ефективною допомогою мешканців прифронтових і деокупованих територій, Харківська ОВА активно налагоджує та зміцнює співпрацю з партнерами.
Щира подяка Президенту України Володимиру Зеленському та Міністерству розвитку громад і територій за надзвичайно важливу ініціативу, спрямовану на підтримку прифронтових регіонів країни», - зазначив начальник Харківської ОВА Олег СИНЄГУБОВ.
У рамках першої хвилі проєкту на Харківщині було залучено 7 громад-форпостів: Харківську, Ізюмську, Балаклійську, Куп’янську, Борівську, Чугуївську та Савинську, які вже обʼєдналися з громадами-партнерами та отримали підтримку з різних регіонів України. На другому етапі участь взяли вже 16 громад Харківської області.