Ізюмська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У Харківській ОВА проголосували за перейменування понад 50 об’єктів топоніміки Куп’янського та Ізюмського районів

Дата: 13.06.2024 15:00
Кількість переглядів: 39

Фото без описуЗасідання Робочої групи Харківської ОВА з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії відбулося 12 червня.

Під час заходу розглянули питання щодо перейменування об’єктів топоніміки відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Нагадаємо, наприкінці квітня повноваження щодо перейменування по тих населених пунктах, де органи місцевого самоврядування не ухвалили рішення, перейшли до голів або осіб, які здійснюють повноваження обласних державних адміністрацій.

«До розгляду та обговорення пропозицій винесли на перейменування 47 об'єктів топоніміки Куп’янського району та 7 – Ізюмського району. Щодо перейменування насамперед будемо орієнтуватися на пропозиції від громад, адже вони вже пропрацювали різні варіанти з місцевим населенням. Проте звертаємо увагу і на назви, пов’язані з історичними діячами, адже громадськість необхідно ознайомлювати з нашим минулим», – зазначила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська.

Вона наголосила, що наступне засідання планують провести 17 червня і розглянути на ньому частину об’єктів топоніміки Чугуївського району. У цьому районі необхідно перейменувати понад 100 об’єктів топоніміки.

«Топоніми, де згадувалися особи комуністичного режиму, були дешевим і дієвим інструментом просування ідей, які вигідні для них, нав'язували ідею «руського міру». Сьогоднішні виклики вимагають від нас захищати свій культурний простір усіма доступними інструментами. І ця робоча група наділена нині такими повноваженнями, які зможуть захистити нашу країну і стати на заваді культурної експансії росії в Україні»,  – зауважила начальниця Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті Марія Тахтаулова.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора