Ізюмська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Віта Ковальська доручила очільникам районів Харківщини посилити роботу у напрямку адаптації ВПО

Дата: 18.08.2023 18:30
Кількість переглядів: 55

Фото без описуПро це йшлося на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення у Харківській області реалізації прав та свобод внутрішньо переміщених осіб.

У заході взяли участь голови РВА та директори департаментів ХОВА, представники державних служб у сфері соціального захисту, обласного центру зайнятості, правоохоронних органів, ДСНС, громадських організацій. Долучилися до наради і самі вимушені переселенці. 

Як повідомила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська, на сьогодні в Харківській області нараховується 513 тисяч ВПО. Соціальна сфера регіону має надзвичайне навантаження. 

«Для покращення умов у місцях компактного проживання постійно акумулюємо допомогу міжнародних благодійних організацій, передаємо людям побутову техніку, гуманітарну допомогу та проводимо необхідні ремонтні роботи. Паралельно щодня працюємо над евакуацією жителів Куп'янського району, які проживають поряд із лінією фронту. Ці питання перебувають на контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова. В кожній громаді області є внутрішньо переміщені люди, тому закликаю всіх очільників РВА звертати особливу увагу на їх запити», – сказала Віта Ковальська.

У липні поточного року Уряд ухвалив рішення, яким було осучаснено умови надання допомоги на проживання ВПО, розповів директор Департаменту соціального захисту населення ХОВА Руслан Дейнеко.

«Для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримували допомогу у липні поточного року, з 1 серпня виплату допомоги автоматично продовжено до кінця січня 2024 року. Виплати не продовжуватимуться особам, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально. Також виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм», – зазначив Руслан Дейнеко.

Він також додав, що з 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

На Харківщині вимушеним переселенцям надається допомога у працевлаштуванні. За даними начальниці управління Харківського обласного центру зайнятості Інни Прохоренко, впродовж січня-серпня 2023 року на обліку перебували майже 4,7 тисячі внутрішньо переміщених людей, що у 1,6 раза більше за аналогічний показник минулого року. Статус безробітного мали 4,2 тисячі людей, з них 3,2 тисячі – отримували відповідну допомогу. 

«Впродовж поточного року були працевлаштовані 732 особи з числа ВПО. Задіюємо людей на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі, переробної промисловості, організації харчування, сільського господарства, освіти, охорони здоров'я тощо», – розповіла Інна Прохоренко. 

Крім цього, Харківська область долучилася до реалізації програми Уряду, яка спрямована на видачу мікрогрантів на розвиток власного бізнесу. Наразі ухвалено позитивне рішення щодо отримання мікрогрантів за 12 поданими заявами внутрішньо переміщених людей.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора