Ізюмська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Не паліть суху траву та стерню!

Дата: 22.06.2023 08:38
Кількість переглядів: 159

Фото без описуУкраїна у полум’ї війни, а дехто з наших жителів дозволяє собі спалювати суху траву чи сміття, не подумавши про можливі невтішні наслідки – виникнення масштабних пожеж житлових масивів чи лісів.
 
Пам’ятайте, що спалювання сухої трави чи сміття у воєнний час прирівнюється до диверсій! Кожен виїзд пожежного авто – це не лише затрачений час та сили, а й пальне.

Не зважаючи на застереження та законодавчі заборони, деякі громадяни продовжують спалювати залишки сухої рослинності і тим самим наражати на небезпеку власне життя і здоров’я, житлові будівлі, а також цілі природні комплекси. Значна кількість людей досі вірить у міф про корисні властивості попелу для ґрунту, інші палять сухостій заради забави, не розуміючи якої великої шкоди завдають довкіллю.

Нагадуємо, що за спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. У 18 разів зріс розмір штрафів за спалювання сухої трави. Так, за підпал вчинений у воєнний час громадянам загрожує не лише штраф у розмірі 3060 до 12 240 грн., а й кримінальна відповідальність та можливе позбавлення волі. За підпал сухостою на території заповідного фонду штраф становить від 6120 до 30 600 грн.

Шановні мешканці району, не випалюйте суху траву! Це призводить до знищення рослинного і тваринного світу, зниження родючості ґрунту. Крім того: їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей. Кожен акт підпалу - це злочин проти природи та оточуючих людей!
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора