Ізюмська районна військова адміністрація
Харківська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У Мінсоцполітики нагадали про важливість професійної реалізації людей, які мають інвалідність

Дата: 05.05.2023 18:00
Кількість переглядів: 143

Фото без опису5 травня Україна разом з усім світом відзначає Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю.

За даними Міністерства у нашій державі 2,7 млн осіб мають інвалідність. І повномасштабна війна цей показник тільки збільшує. Тому цей День є нагодою привернути увагу до теми захисту прав людей з інвалідністю, розбудови безбарʼєрного середовища та створення рівних можливостей для всіх громадян України.

«Зокрема, на сьогодні Україна готується до змін підходів і моделей професійної реалізації осіб, які мають інвалідність. Вони зможуть розраховувати на професійну адаптацію, підвищення заробітної плати, соціальний супровід на робочому місці, фінансування облаштування робочого місця, варіанти вибору для роботодавця та нові можливості для соціального підприємництва. Усе це, – щоб повноцінно інтегруватися в робочий процес», - повідомляють в Міністерстві соціальної політики України.

Ці зміни викладені в законопроєкті 5344-д – з їх допомогою в Україні буде сформовано нову культуру соціального бізнесу. І люди, які мають інвалідність, зможуть реалізовувати свій професійний потенціал та брати участь у розбудові України.

Нагадаємо, що днями ухвалено План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Ця стратегія включає шість ключових напрямів: суспільну та громадянську безбар’єрність, освітню, економічну, інформаційну, фізичну та цифрову безбар’єрність. Реалізацію Плану заходів координує Перша леді України Олена Зеленська. 

Увесь План змін спрямований на те, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою. А кожна особа, яка має інвалідність, жила в Україні повноцінним життям.

Довідка. Корисні матеріали:

Довідник із безбар’єрності.

Дія.Безбар’єрність – статті та інструкції, які допоможуть розібратися в державних послугах у важливі моменти життя.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора