Ізюмське районне управління ГУ ДСНС України у Харківській області інформує
Лишень зійшов сніг і вже зафіксовані пожежі в екосистемах. Ситуація, яка складається в районі по пожежам в природних екосистемах, із року в рік стає все далі болючішою.
Наразі кожен господар в своєму подвір’ї починає згрібати сміття, не замислюючись про негативний вплив такої діяльності на навколишнє природне середовище та здоров’я оточуючих.
Люди забувають, що при випалюванні сухої рослинності страждає не лише природа, а й вони самі. Інколи, через свою необережність, палії стають жертвами своєї «плідної» праці. Від охопленої полум’ям трави загораються житлові будинки, господарські будівлі, сараї з худобою, гинуть та отримують травми люди. Часто спалення сухої трави стає причиною лісових пожеж, які швидко поширюються і ліквідувати їх дуже складно.
Ми вкотре звертаємося до всіх жителів з проханням - не розводити багаття на своїх присадибних ділянках та прилеглих територіях, не спалювати траву поблизу автошляхів, адже через погану видимість на дорозі існує загроза виникнення дорожньо-транспортних пригод.
Будьте пильні та пам’ятайте: нехтування правил пожежної безпеки тягне за собою адміністративну та, навіть, кримінальну відповідальність за скоєне лихо!
З березня 2021 року в Україні посилено відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж. Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн. і на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду на громадян від 6120 до 12240 грн. і на посадових осіб від 21420 до 30600 грн.
Відповідно до статті 77 Кодексу, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн. і на посадових осіб від 4590 до 15300 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 4590 до 15300 грн. і на посадових осіб від 10710 до 30600 грн.
Крім того, згідно із статтею 152 Кодексу, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн. і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від 850 до1700 грн.
Ізюмське РУ ГУ ДСНС України у Харківській області звертається до всіх громадян із проханням не випалювати суху рослинність, ніколи не забувати про правила пожежної безпеки. Попередити вогонь простіше, аніж приборкати велику територію, охоплену червоною стихією. Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї.
Ізюмське РУ ГУ ДСНС України у Харківській області