-

                                                                            До уваги користувачів! На сайті проводяться технічні роботи.

 

100 днів ринку землі: Міністр агрополітики озвучив основні показники

Майже 7 млн українців-землевласників отримали повноцінне право володіти розпоряджатися та господарювати на своїй землі. 28 тисяч угод, 70 тисяч гектарів,
майже 44 тисячі грн/га, – такі результати  ринку землі за 100 днів озвучив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час пресконференції. Майже 7 млн українців-землевласників отримали повноцінне право володіти розпоряджатися та господарювати на своїй землі. 28 тисяч угод, 70 тисяч гектарів, майже 44 тисячі грн/га, – такі результати  ринку землі за 100 днів озвучив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час пресконференції. 
«Якщо брати загальну цифру всіх транзакцій по землях с/г призначення, то середня вартість за 1 г станом на 9 жовтня становить 43 879 грн. Але для того, щоб показати деталізовану аналітику, ми розмежували середню вартість за 1 га для ведення товарного с/г виробництва та особистого селянського господарства. У першому випадку вартість становить 32 тисячі, у другому – 33 тисячі», – зазначив Роман Лещенко.
Міністр зауважив, що ціна в понад 40 тисяч гривень була прогнозованою і ринковий процес ціноутворення рухається планомірно.
«Безумовно, в нас у показниках є, наприклад, Київська область, де середня ціна становила 240 тисяч грн/га. Це земля, яка не використовується для с/г потреб. Це є абсолютно нормально, тому що місто Київ та навколишні території є визначальними у формуванні вартості земель не під с\г цілі», – пояснив Роман Лещенко.
Він додав, що в цілому вартість землі є вищою за середньозважену нормативно-грошову оцінку земель в Україні і за 100 днів відзначається конкретна динаміка росту ціноутворення.
https://minagro.gov.ua/ua/news/100-dniv-rinku-zemli-ministr-agropolitiki-ozvuchiv-osnovni-cifri