Інформація для ознайомлення

Державна допомога молодим фермерам (2)

Оприлюднено у Інформація для ознайомлення

З метою спрощення доступу фермерських господарств та молодих фермерів і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

до державних фінансових ресурсів постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 126 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки» Уряд доповнив діючий Порядок Постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №106 новими напрямами та удосконалив механізми державної підтримки фермерів та СОК, а саме:
Для фермерів:
• надано можливість фермерським господарствам (крім новостворених) скористатись бюджетною субсидією на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 12 тис. гривень на одного члена фермерського господарства та встановлено, що максимальний обсяг коштів, які може отримати таке фермерське господарство, становить 40 тис. гривень;
• надано можливість голові фермерського господарства, вік якого не перевищує 35 років, отримати таку бюджетну субсидію у максимальному обсязі;.
• збільшено з 60 тис. грн до 80 тис. грн максимальну суму компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва.
Одночасно визначено, що членам/голові сімейного фермерського господарства, як застрахованим особам, надаватиметься допомога шляхом доплати до єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за окремим порядком встановленим Урядом.
Для кооперативів:
• доповнено перелік напрямів діяльності кооперативів, які можуть одержувати фінансову підтримку, кооперативами із заготівлі та переробки продукції бджільництва;
• надано можливість відшкодовувати 70 відсотків вартості придбаного кооперативами не тільки вітчизняного обладнання, але й техніки для транспортування сільськогосподарської продукції.
Також уточнено процедуру, періодичність отримання фінансової підтримки через уповноважені банки та функції регіональних комісій з надання фінансової підтримки кооперативам.
Постанова КМУ від 07.02.2018 року №106 (із змінами і доповненнями, внесеними Постановами КМУ від 24.10.2018 року №911, від 30.01.2019 року №126) додається.