Інформація для ознайомлення

Регіональна газова компаніїя "Харківгаз" повідомляє (2)

Оприлюднено у Інформація для ознайомлення

Пропонуємо ознайомитися з прес-релізами постачальника газу - Регіональної газової компанії "Харківгаз".

В Харківській області 5 тис. боржників ризикують залишитись без газу

ПАТ «Харківгаз» отримано повідомлення від постачальника про необхідність припинити подачу газу 5 тис. боржникам. Це споживачі, які проігнорували повідомлення щодо оплати боргу, попередження про відключення газу за борги.
За даними постачальника, загальна заборгованість мешканців Харківської області за спожитий газ є надвисокою - це 1,2 млрд. гривень. Борг за блакитне паливо накопичив кожен другий споживач. Щоб не допустити зрив опалювального сезону в області, ПАТ «Харківгаз» вимушене припинити газопостачання боржникам.
«Газ – є товаром. Якщо людина бере будь-який товар або замовляє послугу, розуміє що це потрібно обов’язково оплатити. Для розрахунків за природний газ малозабезпеченим родинам держава надає допомогу – субсидію. При неможливості самостійно оплачувати послуги, ПАТ «Харківгаз» радить своїм клієнтам користуватись цією допомогою і не накопичувати борги», - зазначила комерційний директор ПАТ «Харківгаз» Ірина Лістова.
ПАТ «Харківгаз» отримує лише 72 коп. з кожного оплаченого споживачами кубометру палива. Ці кошти є тарифом на доставку (розподіл) газу і мають забезпечувати безаварійність мереж, виконання ремонтів. Через значні борги споживачів, газорозподільна система може залишитись не підготовленою до навантаженої роботи в опалювальному сезоні. Отже, через боржників виникає ризик проблем з газопостачанням у інших споживачів.
ПАТ «Харківгаз» звертається до користувачів палива – боржників з проханням терміново вирішити питання щодо розрахунків з постачальником. В протилежному випадку, на боржника очікує припинення подачі газу у житло. При відмові споживача у доступі до житла, домоволодіння відключатиметься від газових мереж механічним шляхом.


На Харківщині вчетверо збільшилась кількість втручань в газові лічильники

Протягом І півріччя 2018р. ПАТ «Харківгаз» встановлено близько 600 підтверджених фактів втручання споживачів в роботу газових лічильників, для зменшення їх показань. Це майже вчетверо більше ніж за аналогічний період минулого року. Найпоширеніші способи втручань – зрив пломб приладу обліку, фальшиві пломби, підрив скла, пошкодження коліс облікового механізму.
Найбільша кількість крадіжок газу, шляхом втручань в прилади обліку, зафіксована у споживачів в Зміївському та Мереф’янському підрозділах. Крадіям палива, крім збитків за незаконне використання державного енергоресурсу, які в середньому складають понад 50 тис. грн., доведеться оплатити вартість експертизи лічильника в розмірі 2,5-3 тис. грн.
«Втручання споживача в прилад обліку – це не лише крадіжка газу, це створення загрози для оточуючих людей. Адже в більшості випадків, саме непрофесійні маніпуляції з газовими приладами і обладнанням призводять до витоків палива», - зазначив головний метролог ПАТ «Харківгаз» Дмитро Музика.
Якщо у фахівців метрологічних служб, під час візуального огляду лічильника споживача, виникає підозра на втручання, прилад обліку герметично пакетується в присутності споживача, на упаковку встановлюються пломби, оформлюється протокол зняття на експертизу, лічильник передається в спеціальну лабораторію.
Експертизи газових лічильників споживачів проводяться протягом 10 днів з моменту його демонтажу, комісійно, за участю представників служб ПАТ «Харківгаз», державного метрологічного підприємства «Укрметртестандарт». За власним бажанням, споживач також може бути присутнім при проведенні експертизи свого приладу обліку.
Якщо втручання в роботу лічильника, для зменшення його показань, не підтверджується комісією, експертиза проводиться за рахунок ПАТ «Харківгаз». Тобто споживач, за відсутності втручань, не оплачує за експертизу.
ПАТ «Харківгаз» вкотре наголошує, що будь які самостійні втручання в роботу газових приладів, мереж є ризиком витоків газу.
Щоб убезпечити розподільну систему регіону від можливих наслідків аварій, компанія просить своїх клієнтів про випадки крадіжок газу, незаконні врізки в мережі повідомляти на номер 5104 або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. ПАТ «Харківгаз» гарантує повну конфеденційність та анонімність отриманої інформації.

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: