Районні вісті від 07.08.2020. Нарада голови РДА з сільськими головами району. 8 тур чемпіонату Ізюмського району з футболу.

 

НОВИНИ

Нові правила призначення державних соціальних допомог з липня 2020 року

Оприлюднено у Новини району та області

22.07.2020 року Кабінетом Міністрів України затверджено постанову № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», якою, зокрема, передбачено зміну алгоритму

розрахунку державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям з 1 липня 2020 року. Зазначеною постановою внесено зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», згідно з якими для призначення, виплати та припинення виплати допомоги на дітей одиноким матерям додатково застосовуються умови призначення, виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, тобто передбачено врахування майнового стану сім'ї як при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, так і при призначенні допомоги на дітей одинокій матері.
При зверненні за вказаними видами допомоги заявнику необхідно особливу увагу звертати на заповнення розділів декларації в частині наявності у власності особи (чи членів сім’ї) житла та транспортних засобів. Наприклад, сім’ї, що мають 2 житлових приміщення чи 2 транспортних засоби (не старше 15 років), не матимуть права на вказані види допомоги. Раніше такі випадки розглядала комісія, повноваження якої скасовано. З метою недопущення надання неповної чи недостовірної інформації до моменту призначення, інформація по членам сім’ї буде проходити попередню перевірку по існуючим державним реєстрам про володіння майном та транспортними засобами.
Зважаючи на те, що постановою передбачається врахування майнового стану як при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, так і при призначенні допомоги на дітей одиноким матерям, під час звернення за вказаними видами допомоги, необхідне обов’язкове заповнення заявником розділів декларації в частині наявності у власності житла та транспортних засобів.
Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні-серпні 2020 року у зв’язку з відсутністю нормативно – правових актів та програмного забезпечення буде призначена, починаючи з липня 2020 року.
Відтепер, державна підтримка буде спрямована для сімей, які мають обґрунтовано низькі доходи, сплачують ЄСВ з доходів, тобто сім’ї (працездатні члени) відтепер будуть більш мотивовані на роботу, що сприятиме викоріненню утриманського відношення до життя та виховуватиме бажання працювати для здобуття економічної самостійності.
Додатково інформуємо. Згідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2020 р. № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» (далі – Постанова №264) установити, що на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі ― карантин) строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям (далі ― державна соціальна допомога), яку було призначено раніше, продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і державна соціальна допомога виплачується за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
Згідно пункту 2 постанови №264 установлено, що орган соціального захисту населення протягом одного місяця після відміни карантину проводить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі поданої особою або її законним представником заяви та необхідних документів.
У разі коли за результатами проведеного перерахунку:
– розмір отриманої допомоги був меншим, орган соціального захисту населення проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги;
– не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, орган соціального захисту населення протягом одного місяця з дати відміни карантину надміру виплачені суми допомоги стягує згідно із законом.
Перерахунок буде проведено з першого числа місяця, в якому закінчився строк виплати допомоги, але не раніше ніж з місяця встановлення карантину.
На теперішній час в управлінні є дві категорії одержувачів допомоги:
Перша – хто у липні надали заяви та чекають розгляду після затвердження правових актів;
Друга – ті, хто не звернулись до управління після закінчення шестимісячного періоду призначення та у зв’язку з карантином продовжують одержувати допомогу у раніше призначеному розмірі.
Таким заявникам допомога одинокій матері та малозабезпеченим сім’ям автоматично виплачена по 31.07.2020 року. Звертаємо особливу увагу таких одержувачів, що вище вказані види допомоги на серпень виключені з масового автоматичного подовження.
Таким чином, таким одержувачам необхідно обов’язково звернутись у липні – серпні з заявою для визначення права та проведення розрахунку за новим алгоритмом призначення на наступний період. Змінами до «нового порядку» передбачено призначення на перший шестимісячний період окремим категоріям сімей, у яких працездатні члени сім’ї не працюють. Надано свого роду «карт – бланш» на шість місяців для працевлаштування. 
Оскільки зміни набрали чинності з 01.07.2020 року, тому з наступного місяця припинена виплата допомог за старим механізмом призначення.
Тим заявникам, яким встигли призначити допомоги з липня 2020 р. за старим механізмом, розмір допомоги буде переглядатись з урахуванням змін.
Рішення про повернення надміру виплаченого розміру державної допомоги (на дітей одинокій матері та малозабезпеченим сім’ям) буде прийматися з дотриманням вимог законодавства.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 • rada
 • city izyum
 • uk 3
 • logotip
 • baner new
 • survey
 • survey
 • NADU
 • top11
 • uk 4
 • uk 9
 • Harkyvoblenergo
 • izyum2
 • uk 37