Районні вісті від 07.08.2020. Нарада голови РДА з сільськими головами району. 8 тур чемпіонату Ізюмського району з футболу.

 

НОВИНИ

Поради для захисту від нової коронавірусної інфекції COVID-19

Оприлюднено у Новини району та області

У зв'язку із загрозою поширення коронавірусної інфекції та заходами, що вживають уряди країн, щоб запобігти її розповсюдженню, пропонуємо ознайомитись

з актуальною інформацією щодо коронавірусу від Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Що таке коронавірус?

Коронавіруси становлять велике сімейство вірусів з доведеними хвороботворними властивостями по відношенню до людини або тварин. Відомо, що ряд коронавірусів здатний викликати у людини респіраторні інфекції в діапазоні від звичайної застуди до більш серйозних станів, таких як близькосхідний респіраторний синдром і важкий гострий респіраторний синдром. Останній з нещодавно відкритих коронавірусів викликає захворювання COVID-19.

Що таке COVID-19?

COVID-19 - інфекційне захворювання, викликане останнім з нещодавно відкритих коронавірусів. До спалаху інфекції в Ухані (Китай) в грудні 2019 року про новий вірус і захворювання нічого не було відомо.

Які симптоми COVID-19?

До найбільш поширених симптомів COVID-19 відносяться підвищення температури тіла, втомлюваність і сухий кашель. У деяких хворих можуть бути різні болі, закладеність носа, нежить, фарингіт або діарея. Як правило, ці симптоми розвиваються поступово і носять слабо виражений характер.

У деяких інфікованих осіб не виникає будь-яких симптомів або поганого самопочуття. У більшості людей (близько 80%) хвороба завершується одужанням, при цьому специфічних лікувальних заходів не потрібно. Приблизно в одному з шести випадків COVID-19 виникає важка симптоматика з розвитком дихальної недостатності.

У літніх людей, а також осіб з наявними соматичними захворюваннями, наприклад, артеріальною гіпертензією, захворюваннями серця або діабету, ймовірність важкого перебігу захворювання вище. При наявності підвищеної температури тіла, кашлю і утрудненого дихання слід звертатися за медичною допомогою.

Як поширюється вірус?

Заразитися 2019-nCoV можна від інших людей, якщо вони інфіковані вірусом. Захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого COVID-19 при кашлі або чханні. Ці краплі потрапляють на навколишні предмети і поверхні. Інші люди можуть заразитися в результаті дотику спочатку до таких предметів або поверхонь, а потім - до очей, носа або рота.

Окрім того, зараження може відбутися при вдиханні дрібних крапель, які виділяються при кашлі або чханні людини з COVID-19. З цієї причини важливо триматися від хворої людини на відстані більше 1 метра. ВООЗ надалі слідкує за дослідженнями з питань шляхів передачі COVID-19 і буде публікувати інформацію в міру її поновлення.

Як захистити себе від зараження коронавірусом

Найважливіше, що можна зробити, щоб захистити себе, це підтримувати чистоту рук і поверхонь.

Тримайте руки в чистоті, часто мийте їх водою з милом або використовуйте дезинфікуючий засіб. Також намагайтеся не торкатися рота, носа або очей немитими руками (зазвичай такі дотики неусвідомлено здійснюються нами в середньому 15 разів на годину).

Носіть із собою дезинфікуючий засіб для рук, щоб за будь-яких обставин ви могли очистити руки. Завжди мийте руки перед вживанням їжі.

Будьте особливо обережні, коли знаходитеся в людних місцях, аеропортах і іншому громадському транспорті. Максимально скоротіть дотики до поверхонь і предметів, що знаходяться у таких місцях і не торкайтеся обличчя.

Носіть із собою одноразові серветки і завжди прикривайте ніс і рот, коли ви кашляєте або чхаєте, та обов’язково утилізуйте їх після використання.

Уникайте привітань із потискуванням долонь і поцілунків у щічку, доки епідеміологічна ситуація не стабілізується.

На роботі регулярно очищуйте поверхні, прилади тощо, до яких ви доторкаєтеся (клавіатура комп’ютера, мишка, панелі оргтехніки загального користування, телефони, пульти, дверні ручки, поручні та ін.).

Як правильно користуватися медичною маскою?

Закрийте ніс і рот маскою таким чином, щоб максимально зменшити проміжок між обличчям та маскою.

Не торкайтеся до маски під час користування. Після доторкання до використаної маски, наприклад, щоб зняти її, вимийте руки.

Як передається коронавірус?

Як і інші респіраторні віруси, коронавірус поширюється через краплі, які утворюються, коли інфікована людина кашляє або чхає, крім того, він може поширюватися, коли хтось торкається будь-якої забрудненої поверхні, наприклад, дверної ручки. Люди можуть інфікуватись, торкаючись забрудненими руками рота, носа або очей.

Що треба робити пацієнту, який відповідає визначенню COVID-19

Пацієнту з гострим респіраторним захворюванням, незалежно від необхідності госпіталізації треба звернутися до сімейного лікаря, краще зателефонувати. На час виникнення ознак захворювання утриматися від контактування з іншими людьми (самоізолюватися).Після огляду сімейний лікар вирішить питання щодо госпіталізації у визначені заклади охорони здоров’я, та подальшого лабораторного обстеження, або лікування ГРВІ згідно з загальними протоколами. При необхідності госпіталізація здійснюється бригадою швидкої медичної допомоги. За контактними особами здійснюється медичне спостереження. У разі госпіталізації та тестування швидкими тестами необхідно дочекатися результатів тестів.

У Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні на період карантину відкрито цілодобову консультативну «гарячу лінію» з питань захворювання на COVID-19, яка працює за номером телефону: (057) 712-45-00.

Складено за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Актуальна інформація за посиланням.

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 • rada
 • city izyum
 • uk 3
 • logotip
 • baner new
 • survey
 • survey
 • NADU
 • top11
 • uk 4
 • uk 9
 • Harkyvoblenergo
 • izyum2
 • uk 37