Голова Харківської ОДА Олексій Кучер з робочим візитом на Ізюмщині

 

НОВИНИ

Соціальна реклама «Щастя в чотири руки». Роль тата у вихованні дитини

Оприлюднено у Новини району та області

З метою подолання гендерних стереотипів у сім’ї управління соціального захисту населення Ізюмської райдержадміністрації продовжує

інформаційну кампанію та знайомить вас з відео роликами, направленими на встановлення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, а також залучення чоловіків до виховання дітей.
Батько несе найважливіше значення для розвитку дитини з самого моменту народження! Хоча відчуття батьківства до чоловіків приходить набагато пізніше, ніж відчуття материнства до жінок. Батьки починають в повноті відчувати своє батьківство часто тоді, коли діти вже підросли. Є твердження, що поки батьківські відчуття не прокинулися краще, що може робити батько - це любити матір своїх дітей.
Виходячи з відмінностей материнської і батьківської любові, можемо визначати і різні ролі батьків для формування особистості в дитині.
Батько - це один з перших об'єктів, який грає роль в ранній ідентифікації дитини. Саме батько допомагає усвідомити новонародженому його стать. Ти дівчинка! Ти хлопчик! Тато для дитини не просто рідна людина, а зразок чоловіка, символ мужності, чоловічого начала. Завдяки тій символічній функції, яку він виконує, батько допомагає малюкові скласти уявлення про себе самого і про оточуючих. Батькові властива природжена реакція у напрямі турботи про дружину і дітей і їх захисту. Саме новонароджений дуже сильно впливає на зміцнення інстинкту захисту у чоловіків.
Батько - найбільш природне джерело пізнання про світ, працю і техніку. Він сприяє орієнтуванню на майбутню професію і створює соціально корисні цілі і ідеали. Батько може сформувати у дитини здібність до ініціативи і протистояння груповому тиску. Чим більше дитина прив'язана до матері (в порівнянні з батьком), тим менш активно він може протистояти агресії оточуючих.
Авторитарність батька створює на розумові характеристики дітей позитивний вплив. Батько менше опікає дітей, надає їм більше самостійності, виховуючи в дитині самодисципліну. Цим самим батьки заохочують процес відділення дитини від матері і прискорюють адаптацію до соціальних умов.
Тато всемогутній і невразливий, він може все в очах дитини.
Хороший батька повинен бути доступним для малюка, мати бажання і терпіння пояснювати незнайоме явище, предмети, досвід, уміти хвалити за дослідження, успішну дію, відповідати за матеріальне забезпечення потреб дітей, з цікавістю і участю стежити за зростанням дітей.
Виражена любов батька дає відчуття особливого емоційно-психологічного благополуччя, яке не може повною мірою забезпечити самотня жінка-мати. Любов батька вчить і сина, і дочку тому, як може проявляти себе любов чоловіка до дітей, до дружини і до оточуючих.
Любов тата забезпечує приклад батьківської поведінки дітей в майбутньому, формування життєвої позиції і статеворольової позиції в суспільстві.
Люблячий батько нерідко ефективніший вихователь, ніж жінка.
Бути батьком - означає допомагати дітям формувати свій характер.

Батько дуже сильно впливає на розвиток таких якостей в дитині як стриманість, емоційна врівноваженість, спокій, відповідальність.
Дівчинці теж потрібні дружні взаємини з батьком. Батько сприяє формуванню у дочки позитивної самооцінки, виражаючи схвалення її діям, здібностям, зовнішності. У дівчаток, що виховуються без батька, за відсутності реальної моделі відносин між чоловіком і жінкою, може сформуватися нереалістичне відношення до осіб чоловічої статі.
Повсякденне спілкування дочки з батьком вчить її розбиратися в чоловічій психології, підстроюватися під неї, вчить не боятися чоловіків. Будучи дорослою, кожна дівчинка намагатиметься вибудовувати свої відносини з чоловіками аналогічно, які були у неї з батьком.

Пропонуємо ознайомитись з відео-роликами за посиланнями:
Психологічні аспекти батьківства (https://youtu.be/qC2OlSVe1TM)
Дитячі капризи: як з ними впоратися (https://youtu.be/o6XnAhfmEDg)
Діти. Ґаджети. Їжа (https://youtu.be/PPoRPk_7VSo)
Роль тата у вихованні дитини (https://youtu.be/6sx9Y3FolQI)
Шлях до порозуміння в родині (https://youtu.be/Er8Q_IvDOy0)

Начальник управління соціального захисту населення Ізюмської райдержадміністрації
Олександр КНЯЗЄВ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 • rada
 • city izyum
 • uk 3
 • logotip
 • baner new
 • survey
 • survey
 • NADU
 • top11
 • uk 4
 • uk 9
 • Harkyvoblenergo
 • izyum2
 • uk 37