Тривають ремонтні роботи на автомобільних шляхах Ізюмщини

 

НОВИНИ

Призначення житлових субсидій на опалювальний період 2019-2020 р.

Оприлюднено у Новини району та області

28 листопада знімальна група «Районних вістей» відвідала Управління соціального захисту Ізюмської райдержадміністрації, де начальник Управління

Олександр Князєв відповів на питання щодо призначення житлових субсидій на опалювальний період.
До вашої уваги підсумкова інформація з цього питання.
З метою забезпечення соціальної стабільності в районі, управлінням проводиться значна робота щодо забезпечення прав мешканців району на житлові субсидії на житлово-комунальні послуги та тверде паливо.
На даний час субсидія на оплату житлово-комунальних послуг монетизована, тобто виплачується в грошовій формі: готівкою або безготівково. Згідно Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 р. № 807) передбачено, що громадянам, які одержували житлову субсидію в попередньому опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій) і у них відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги, житлова субсидія на наступний строк призначається у грошовій готівковій формі.
Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.
Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю.
При цьому, якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить більше 5 тис. грн, така субсидія надається у грошовій безготівковій формі.
Також Положенням передбачено, що за заявою одержувача субсидії, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидії з наступного після подання заяви місяця може здійснюватися у грошовій безготівковій формі, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.
Всього в Ізюмському районі на даний час, згідно уточнених даних, отриманих від сільських рад, налічується 6906 домогосподарств .
Станом на 01 грудня 2019 року загальна кількість отримувачів субсидій складає 2086 сімей на житлово-комунальні послуги (що складає 30,2 % від загальної кількості домогосподарств). За призначенням субсидії з початку року звернулось 1815 сімей, призначено субсидію, в тому числі автоматично (без звернень), 2426 сім’ям.
З жовтня 2019 року перераховано субсидію на новий опалювальний період без звернення громадян субсидію 1180 сім’ям, які опалюють природним газом. 547 сімей на даний час користується субсидією на тверде паливо з початку року.
Станом на 1.11.2019 р. :
- заборгованість на житлово-комунальні послуги (за попередній опалювальний період) складає 176,7 тис.грн;
- заборгованість на тверде паливо та скраплений газ відсутня.
При розрахунку субсидії застосовуються соціальні норми та нормативи і це впливає на розмір субсидії. Так чинними нормами з жовтня 2019 року зменшено соціальну норму використання природного газу на опалення (при розрахунку застосовується коефіцієнт 4 на 1 кв.метр опалювальної площі, в минулому періоді цей коефіцієнт був 4,5). Відповідно зменшується розрахункова вартість опалення, а це призводить до зменшення і розміру субсидії.
При розрахунку субсидії на тверде паливо та скраплений газ застосовуються затверджені розпорядженням Харківської ОДА граничні показники вартості твердого палива – 2603,55 грн. за тонну та вартості скрапленого газу – 260,36 грн. за один балон. При розрахунку загальної вартості послуг на тверде паливо враховується норма 2 тони на домогосподарство незалежно від кількості осіб в родині та площі житлового приміщення, розрахункова кількість балонів скрапленого газу залежить від кількості членів родини.
Опалювальний сезон 2019-2020 року для тих, хто опалює житло природним газом буде тривати з 16 жовтня 2019 року по 15 квітня 2020 року. На даний час основній масі населення цієї категорії, які мають право на субсидію, вже розрахована субсидія на новий опалювальний сезон з жовтня 2019 року (неповний опалювальний місяць), повідомлення вже передані на сільські ради. Наразі зроблений перерахунок субсидії з листопада 2019 року (повний опалювальний місяць), повідомлення роздруковуються і також будуть передані на сільські ради.
Нагадуємо користувачам субсидій про необхідність своєчасно інформувати Управління про: зміни в складі зареєстрованих; про витрати або отримання у власність майна більше 50 тис. грн.; про перебування у власності або у володінні транспортних засобів з датою виготовлення менше 5 років, а також зміну видів доходів. Декларування доходів і майна стосується як зареєстрованих та членів сім’ї зареєстрованих осіб. Тим заявникам, які звертались до Управління з заявою на призначення субсидії на неопалювальний період (з травня 2019 р.) або яким автоматично призначена субсидія з травня 2019 року немає необхідності звертатись з пакетом документів на новий опалювальний період, призначення здійснюється автоматично. Іншим сім’ям необхідне нове звернення – це сім’ї, в яких відбулися зміни або призначення в минулому сезоні здійснювалось через комісію (крім понаднормової площі).
Звертаємо особливу увагу на недопущення помилок або неточностей в персональних даних всіх членів домогосподарства та членів їх сімей та при декларуванні доходів сім’ї, крім того обов’язковим є вказівка номеру мобільного телефону.
Останніми змінами, які прийняті Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2019 р. № 878 « Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27.07.1998р. № 1158 спрощено порядок надання житлової субсидії окремим категоріям громадян, а саме: військовослужбовцям, дитячим будинкам сімейного типу, а також подружжям, яким більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу.
Так, за рішенням комісії житлову субсидію будинкам сімейного типу може бути призначено на понаднормову площу житла, але не більш як на 50 відсотків. Крім того, при визначенні доходу таких сімей не будуть враховуватись матеріальна допомога, яка виплачується їм за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, стипендія дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Не братимуться до уваги транспортні засоби, придбані батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу.
Житлова субсидія військовослужбовцям буде призначатися незалежно від факту сплати ними єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
У сільській місцевості або селищах міського типу при призначенні житлової субсидії не будуть враховуватись доходи одного з подружжя, якщо обом більше 60 років, але які зареєстровані за різними адресами.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 • rada
 • city izyum
 • uk 3
 • logotip
 • baner new
 • survey
 • survey
 • NADU
 • top11
 • uk 4
 • uk 9
 • Harkyvoblenergo
 • izyum2
 • uk 37