Випуск програми "Районні вісті" від 04.04.2020

 

НОВИНИ

Соціальна допомога мешканцям району і Оскільської ОТГ за І півріччя

Оприлюднено у Новини району та області

Соціальний захист населення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь непрацездатних, 

осіб з інвалідністю, пенсіонерів, безробітних, малозабезпечених верств населення.

Для поліпшення соціального забезпечення громадян в Україні розвивається адресна соціальна допомога. Для підтримки найбільш вразливих верств населення держава ставить перед органами влади такі завдання:
• поглиблення адресності державної соціальної допомоги;
• удосконалення механізму надання субсидій на оплату житла, комунальних послуг, палива;
• залежно від рівня доходів громадян надання субсидій на послуги, пов'язані із забезпеченням життєдіяльності (користування транспортом, телефоном тощо);
• надання адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та одиноким непрацездатним особам;
. підвищення ефективності державних програм соціального захисту населення та дієвості контролю за використанням відповідних бюджетних коштів в тому числі із залученням представників об’єднаних територіальних громад.
Виконуючи постанови КМУ від 21.10.1995 р. № 848 робота управління соціального захисту населення Ізюмської райдержадміністрації (далі - Управління) спрямована на спрощення процедури надання допомоги населенню по запровадженій єдиній заяві при призначені всіх видів соціальних допомог, декларації про доходи і майновий стан осіб, які звертаються до громадської приймальні, в тому числі й мешканцям Оскільської сільської ради (ОТГ), відповідно до Угоди між Оскільською сільською радою та Управлінням.
Протягом 6 місяців поточного року до «єдиного вікна» звернулось 2626 сімей з пакетом на призначення субсидій, соц.допомог та компенсацій і 937- за консультацією. Крім того 339 особам видано довідки внутрішньо переміщених осіб. Станом 01.07.2019 р. житлові субсидії отримували 896 сімей (13,0 % від їх кількості), загальна сума призначених субсидій становить 4,752 млн.грн. не монетизованої субсидії та 6,509 млн.грн. - монетизованої. По твердому паливу субсидія призначена 385 сім'ям на суму 1,19 млн.грн. Середній розмір призначених субсидій по ЖКП за червень становить 85,5 грн., по твердому паливу - 3086,5 грн. В кожній сільській раді визначені уповноважені особи, які займаються прийомом заяв від громадян і надають їх до Управління. Фінансування по нарахованих субсидіях на 01.07.2019 р. склало:
- паливо – 517,90 тис. грн.;
- житлово-комунальні послуги – 13,986 млн. грн.
По житлово-комунальних послугах кредиторська заборгованість по нарахованих субсидіях складає майже 76,20 тис. грн., а саме:
-водопостачання - 70,60 тис. грн.;
-квартплата - 5,60 тис. грн..
В Управлінні за 6 місяців поточного року соціальними допомогами скористались 2609 осіб на загальну суму 24,193 млн.грн. Згідно ЗУ “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” державною допомогою скористались 879 осіб на загальну суму 8,333 млн.грн. Державною соціальною допомогою на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошовим забезпеченням батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною” користується 4 сім’ї та 1 будинок сімейного типу. Сума виплаченої допомоги з початку року склала 514,20 тис. грн. Допомогою на дітей над якими встановлено опіку та піклування скористались 23 особи, на суму 815,20 тис.грн.
Щомісячну допомогу малозабезпеченій особі, яка здійснює догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу з початку 2019 р. отримало 13 осіб на суму 223,60 тис. грн. Компенсацією фізичним особам, які надають соціальні послуги, згідно Програми соціального захисту населення, користуються 38 осіб, яким призначено компенсацію на суму 45,10 тис. грн., заборгованість - 13,50 тис.грн.. Виплачена матеріальна допомога 5 особам на суму 19,50 тис.грн..
Згідно постанови КМУ від 20 березня 2019 р. № 233 «Деякі питання державної допомоги окремим категоріям громадян» допомогу отримують 74 непрацюючих працездатних особи, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І групи або за престарілим, який досяг 80 – річного віку, на суму 16,60 тис. грн.. Компенсаційні виплати громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи отримали 56 осіб на суму 105,8 тис.грн. Згідно постанови КМУ від 01.10.2014 р. № 505 призначена і виплачена допомога 648 внутрішньо переміщеним особам на суму 5,662 млн.грн..
Для створення більш ефективної системи соціальної підтримки для малозабезпечених верств населення з початку 2019 року проведено 18 засідань комісії по розгляду питань з призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, житлових субсидій, пільг за фактичним місцем проживання пільговика, призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам де було розглянуто 618 питань, з них: 528 - щодо призначення субсидії, виходячи з конкретних умов проживання, інші - щодо призначення соціальної допомоги, пільги.
З метою перевірки цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та соціальної допомоги соціальним державним інспектором та головним спеціалістом здійснюються перевірки достовірності та повноти надання інформації про доходи сімей, правильність розрахунку субсидій, допомог та пенсій. За звітний період проведено 559 обстежень матеріально-побутових умов сімей отримувачів соцдопомог. Перевірено та складено 1137 актів обстеження щодо фактичного проживання внутрішньо переміщених осіб згідно постанови КМУ від 08.06.2016 р. №365. За результатами перевірок визначена сума зайво нарахованої субсидії та допомоги в обсязі 73,80 тис.грн. Сума повернутих боргів становить 34,926 тис.грн. (з урахуванням минулих років).

Управління соціального захисту населення Ізюмської РДА

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 • rada
 • city izyum
 • uk 3
 • logotip
 • baner new
 • survey
 • survey
 • NADU
 • top11
 • uk 4
 • uk 9
 • Harkyvoblenergo
 • izyum2
 • uk 37

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: