Випуск програми Районні вісті від 24.02.2020 року

 

НОВИНИ

Права щодо можливості піти в декрет у мам і татусів є рівними

Оприлюднено у Новини району та області

Міністерство соціальної політики України спільно з UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення продовжує проведення інформаційної кампанії

«Щастя в чотири руки», спрямованої на подолання усталених стереотипів стосовно соціальних ролей чоловіків і жінок та розподілу сімейних обов’язків.

В рамках кампанії створено серію освітніх відео-роликів під назвою «Супертато може». Дані ролики не є рекламою, а створені із освітньою метою, тому можуть використовуватися у різних не рекламних форматах.

З метою подолання гендерних стереотипів, починаючи з серпня 2019 року, управління соціального захисту населення Ізюмської райдержадміністрації буде проводити інформаційну кампанію та знайомити вас з відео роликами, направленими на встановлення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, а також залучення чоловіків до виховання дітей.

   Традиційно вважається, що обов’язком сімейного чоловіка є заробляння грошей та годування родини, у той час як жінка має народжувати й виховувати дітей. Але інколи все ж виникають такі ситуації, в яких жінці краще не залишати своє робоче місце у момент появи нового члена родини, тому що матуся заробляє більше грошей ніж тато. Або якщо жінка з якихось причин не готова сидіти з дитиною, наприклад, юний вік молодої матусі, розвилась дуже сильна післяпологова депресія, або якщо у дівчини в житті зовсім інші пріоритети.

   Згідно закону України, права щодо можливості піти в декрет у мам і татусів є абсолютно рівними. Роботодавець не має права відмовити чоловікові в даному різновиді відпустки.

     Одразу зазначимо, що декретна відпустка тата не має ніякого відношення до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, яка, зрозуміло, надається лише жінкам!

     Відповідно до третьої, четвертої та шостої частин статті 179 Кодексу законів про працю України відпустки для догляду за дитиною, які надаються жінкам, можуть бути використані повністю або частинами також батьком дитини, а саме:

- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства;

- підприємства, установи та організації за рахунок власних коштів можуть надавати батькові дитини частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості;

- у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду,батькові в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Також, за бажанням батька, у період перебування його у відпустці для догляду за дитиною він може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Отже, якщо вами прийняте рішення, що в декретну відпустку для догляду за дитиною йде батько дитини, йому треба оформити необхідні документи, а саме:

- по місцю працевлаштування написати заяву на ім’я керівника про надання відпустки по догляду за дитиною;

- надати копію свідоцтва про народження дитини;

- надати довідку з місця працевлаштування матері дитини , в якій буде зазначено,що мати вийшла на своє робоче місце до закінчення відпустки по догляду за дитиною або не скористалася правом на відпустку.

Ознайомтися з відео-роликами за посиланнями:

Планування вагітності разом з дружиною (https://youtu.be/2TQ3KuO0fxs)

У чому полягає роль майбутнього тата (https://youtu.be/hqH9pkc6-IA)

Підготовка до пологів – чекліст для татуся (https://youtu.be/yuUeIertk6I)

Партнерські пологи (https://youtu.be/X7_gCsGxStY)

Роль чоловіка після пологів (https://youtu.be/V7F3aVilMJE

Поради для тата у декретній відпустці (https://youtu.be/nENDIgnzo-o)

 

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 • rada
 • city izyum
 • uk 3
 • logotip
 • baner new
 • NADU
 • president kadr rezerv
 • rv
 • top11
 • uk 4
 • uk 9
 • Harkyvoblenergo
 • izyum2
 • president kadr rezerv
 • uk 9
 • uk 37

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: