22 травня після двомісячної перерви, пов'язаної зі всеукраїнським карантином, відбулася позачергова LIV сесія районної ради VII скликання

 

НОВИНИ

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ГАЛУЗЕЙ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Оприлюднено у Новини району та області

У державному бюджеті на 2019 рік передбачено 5,9 млрд. грн на фінансування програм підтримки розвитку АПК

за такими напрямками:

 1. Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів (127,2 млн. грн).

Компенсація надається на конкурсній основі всім суб'єктам господарювання агропромислового комплексу за нараховані та сплачені в поточному році відсотки за користування кредитами:

- в розмірі облікової ставки НБУ, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, - позичальникам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік в 20,0 млн. грн, і позичальникам, які здійснюють діяльність з вирощування і розведення тварин і використовували кредитні кошти для покриття витрат, пов'язаних з такою діяльністю;

- в розмірі 50% облікової ставки НБУ, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, - іншим позичальникам.

Компенсації підлягають короткострокові кредити, залучені для покриття виробничих витрат і середньострокові кредити, залучені для придбання основних засобів с/г виробництва, здійснення витрат, пов'язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об'єктів с/г призначення.

 1. Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств (800,0 млн. грн) за наступними напрямками:

- часткова компенсація вартості насіння вітчизняного виробництва (80,0 млн. грн)

Через уповноважений банк («ПРИВАТБАНК», «ОЩАДНИЙ БАНК», «УКРГАЗБАНК», «УКРЕКСІМБАНК») компенсується 80% вартості насіння (без ПДВ), але не більше 80,0 тис. грн на одне фермерське господарство або СОК.

- часткова компенсація дорадчих послуг (5,0 млн. грн)

Часткова компенсація витрат с/г дорадчих служб, пов'язаних з наданням консультаційних послуг за напрямками: агрономія, ветеринарія, зоотехнія, бухгалтерський облік, маркетинг, юридичні консультації, розвиток сільського зеленого туризму надається в розмірі 90% вартості послуг, але не більше 10 тис. грн . в порядку, визначеному Мінагрополітики.

- фінансова підтримка с/г обслуговуючих кооперативів (СОК) (50,0 млн. грн)

Напрямок діяльності - молочарський, м'ясної, плодово-ягідний, овочевий і по заготівлі та переробці продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин.

Для придбання вітчизняного обладнання для виробництва, збору, зберігання, переробки, визначення якості, сортування і фасування с/г продукції і техніки для транспортування.

Компенсація 70% вартості техніки та обладнання без урахування ПДВ, але не більше 3,0 млн. грн на один кооператив, за умови оплати 100% вартості і ПДВ за придбані і отримані в поточному році техніку та обладнання.

- часткова компенсація вартості техніки та обладнання вітчизняного виробництва (250,0 млн. грн)

Надається фермерським господарствам через державний банк на безповоротній основі в розмірі 40% вартості придбаної техніки та обладнання без урахування ПДВ.

- субсидія на 1 га новоствореним (90,0 млн. грн) і іншим фермерським господарствам (240,0 млн. грн)

Новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші 3 роки після його створення) виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га) один раз виключно для здійснення с/г діяльності в розмірі 3,0 тис. грн на 1 га, але не більше 60,0 тис. грн на одне фермерське господарство.

Надається фермерським господарствами (крім новостворених) на одиницю оброблюваних угідь (1 га) в розмірі 12,0 тис. грн у розрахунку на одного члена фермерського господарства. Максимальний розмір на одне фермерське господарство не більше 40,0 тис. грн.

- здешевлення кредитів (45,0 млн. грн)

Надається фермерським господарствам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік в 20,0 млн. грн і у власності або користуванні яких перебувають землі с/г призначення.

Компенсація надається фермерським господарствам за нараховані та сплачені в поточному році відсотки за користування кредитами в розмірі

1,5 облікової ставки НБУ, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 1 процентний пункт.

Компенсації підлягають процентні ставки по кредиту:

- до 1-го року, обсяг якого не перевищує 500 тис. грн, для покриття виробничих витрат;

- до 3-х років, обсяг якого не перевищує 9 млн. Грн для придбання основних засобів с/г виробництва, здійснення витрат, пов'язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об'єктів с/г призначення.

- доплата ЄСВ (40,0 млн. грн) - на сьогодні Порядок відсутній.

 1. Державна підтримка галузі тваринництва, зберігання і переробки с / г продукції, аквакультури (рибництва) (3,5 млрд. грн) за наступними напрямками:

- часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами (50,0 млн. грн)

Для покриття витрат, пов'язаних із здійсненням діяльності в галузях - вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво і аквакультура. Компенсація відсотків надається суб'єктам господарювання, які залучили в національній валюті в банках - резидентах України (які підписали з Мінагрополітики Меморандум про загальні принципи співробітництва).

- компенсація вартості об'єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів (100,0 млн. грн)

Надається суб'єктам господарювання, які залучили, починаючи з 2018 року, в банках - резидентах України (які підписали з Мінагрополітики Меморандум про загальні принципи співробітництва), кредити терміном до 5 років, розміром до 500 млн. грн на один об'єкт в національній валюті для здійснення будівництва та /або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів.

- спеціальна бюджетна дотація за утримання корів (700,0 млн. грн)

Надається на безповоротній основі двічі на рік суб'єктам господарювання, які є юридичними особами, за кожну наявну корову станом на 1 січня і на 1 липня поточного року, яка ідентифікована і зареєстрована в установленому порядку, в розмірі 900 гривень за одну голову.

- спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняк великої рогатої худоби (700,0 млн. грн)

Надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняку ​​великої рогатої худоби в 13-місячному віці, який народився в господарствах фізичних осіб, а також придбаний шляхом його переміщення від інших власників.

- часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин (250,0 млн. грн)

Здійснюється на безповоротній основі суб'єктам господарювання, які є юридичними особами, за закуплені ними племінні (генетичні) ресурси в період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року, в розмірі до 50% вартості (без ПДВ).

- часткове відшкодування вартості тваринницьких об'єктів, підприємств по зберіганню і переробки с / г продукції (850,0 млн. грн)

Часткове відшкодування вартості тваринницьких об'єктів надається суб'єктам господарювання на безповоротній основі за завершення в грудні попереднього року та поточному році етапи (черги) будівництва і реконструкції тваринницьких ферм і комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (в т. ч. водоплавної і індиків ), доїльних залів, підприємств з переробки с / г продукції (молока, м'яса) і / або побічних продуктів тваринного походження, які належать до II і III категорій, в т. ч. вартості обладнання згідно з проектно-кошторисної документації.

- часткове відшкодування вартості об'єктів зберігання і переробки зерна (850,0 млн. грн)

Часткове відшкодування с/г товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств по зберіганню і переробці зерна в розмірі 30% вартості, в т. ч. вартість обладнання згідно з проектно-кошторисної документації, по закінченню в поточному році етапу (черги) будівництва.

 1. Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників, ягідників і нагляд за ними (400,0 млн. грн) за напрямками:

- проведення робіт по закладці насаджень для отримання до 80% компенсації здійснених витрат з придбання посадкового матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, але не більше встановлених Мінагрополітики нормативів за умови закладання насаджень в поточному році (200,0 млн. грн).

- за будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем і об'єктів щодо заморожування плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, механізмів для проведення технологічних операцій в хмелярстві (ліній і обладнання для гранулювання хмелю), обладнання для сублімаційного сушіння фруктів передбачено (200,0 млн. грн).

 1. Надання кредитів фермерським господарствам (200,0 млн. грн)

Надається на конкурсних засадах на поворотній основі в розмірі не більше 500,0 тис. грн.

 1. Фінансова підтримка с / г товаровиробників (881,8 млн. грн), в т. ч. :

- здешевлення с / г техніки та обладнання (681,8 млн. грн)

Компенсація техніки і обладнання в розмірі 25% вартості техніки та обладнання.

- здешевлення спеціальних вагонів для перевезення зерна та обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси (200,0 млн. грн)

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 • rada
 • city izyum
 • uk 3
 • logotip
 • baner new
 • survey
 • survey
 • NADU
 • top11
 • uk 4
 • uk 9
 • Harkyvoblenergo
 • izyum2
 • uk 37

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: