Випуск програми "Районні вісті"
від 03 жовтня 2019 року
 присвячений Дню працівників освіти

НОВИНИ

Сільський голова Бугаївки звітував перед громадою села

Оприлюднено у Новини району та області

7 лютого в приміщенні бугаївського клубу сільський голова Бугаївки Олександр Дикань звітував перед громадою села про проведену роботу в 2018 році.

На звіті були присутні заступник голови Ізюмської РДА Василь Лесик і голова бугаївського «СК«Восток» Герой України Андрій Ровчак.

До складу Бугаївської сільської ради входять п’ять сіл: Бугаївка, Сухий Яр, Чорнобаївка, Розсохувате, Попасне. Населення складає 1425 осіб. За словами Олександра Вікторовича, бюджет сільради в 2018 році був затверджений в обсязі 2,009,800 грн., виконання склало 2,578,500 грн., або 127%. Дохідна частина сільського бюджету в 2018 році була перевиконана. Вільний залишок станом на 01.01.2019 р. становить 2 млн.600 тис.грн. Минулого року кошти були використані, зокрема, на створення генерального плану села – 74000 грн, благоустрій – 72000 грн., вуличне освітлення – більше 70 тис.грн. та інше.

Сільською радою проводиться робота щодо оформлення субсидій на комунальні послуги. В 2018 році 320 сімей оформили субсидії. Проводиться робота з пільговиками задля поліпшення їхнього фінансового становища і умов проживання учасників АТО, ветеранів Другої світової війни, «чорнобильців», «афганців», дітей сиріт та інших жителів пільгових категорій. Відділення Ізюмського тер центру соціальної допомоги обслуговує 18 одиноких громадян. Бугаївське сільське відділення загальної практики сімейної медицини надає медичну допомогу жителям всіх сіл сільради, крім цього в селах Розсохувате та сухий Яр функціонують фельдшерські пункти, але у всіх цих приміщеннях відсутнє централізоване водопостачання, каналізація, опалення та сучасне обладнання.

Та найбільшою проблемою залишається забезпечення населення питною водою. Вода, яка є у колодязях Бугаївки, непридатна для вживання, і вона є технічною, а забезпечення питною водою вирішується через торгові точки. Щоб вирішити цю проблему ще у 2016 році Бугаївська сільська рада виготовила проект будівлі артезіанської свердловини, кошторисна вартість якої склала 6 млн.647 тис.099 грн. Своїх коштів, а це – 1млн.170 тис.грн. було недостатньо, та минулого року держава прийшла на допомогу, фінансуючи будівництво водогону. І хоча проект за цей час здорожчав, восени 2018 року будівництво розпочато, на сьогодні проведено робіт на 1,850,000 грн. у 2019 році планується його дофінансування в розмірі 3,5 млн.грн. За словами сільського голови, цього року свердловина повинна бути добудована, і люди почнуть отримувати якісну питну воду централізовано.

Також, минулого року Бугаївка надала проекти з будівництва вуличного освітлення у всіх селах, окрім Чорнобаївки, для фінансування за обласною програмою освітлення населених пунктів на 2018-2022 роки на основі співфінансування. Загальний кошторис цих проектів становить 3 132 506 гривень. Розпочнеться будівництво освітлення цього року в Бугаївці, а за свої кошти сільрада планує розпочати освітлювати вулиці селища Сухий Яр, на що буде виділено з бюджету сільради 300 тис.грн. Також, цього року буде виділено 500 тис.грн. на ремонт амбулаторій та ФАПів, 100 тис.грн. – на спорт, 300 тис.грн. – на утримання медицини, 400 тис.грн. – на ремонт доріг та інше.

Стосовно об’єднання територіальних громад в рамках Децентралізації в Україні, Олександр Дикань зауважив, що він як сільський голова запропонував створити Бугаївську ОТГ з центром в селі Бугаївка. До цієї громади були запрошені села Сподобівка (Шевченківський район), Підвисоке (Борівський район), Чистоводівка, Куньє, Бригадирівка та Олександрівка (Ізюмський район). На сьогодні вже є згоди на приєднання від Чистоводівської та Бригадирівської сільрад. Робота з цього напрямку діяльності ведеться.

По завершенню звіту сільського голови, заступник голови Ізюмської РДА Василь Лесик прокоментував виступ Олександра Диканя та відповів на питання бугаївчан. Він заспокоїв громадян і розширено пояснив моменти та нюанси, які хвилюють людей щодо реформ у медицині.

Василь Якович нагадав, що добровільне об’єднання громад завершується, тому громадам треба скоріше визначатися до закінчення реформи Децентралізації. І подякував сільському голові за те, що звіт проведено не кулуарно на сесії сільської ради, як у деяких селах, а перед громадою Бугаївки, відкрито й прозоро.

«Близько 10 мільйонів гривень прийшло до Бугаївки у 2018 році, це кошти різних бюджетів, в тому числі – й бугаївські. На ці кошти і втілюється в життя багато чого в сільраді в плані розвитку, особливо – минулого року», - зазначив Василь Якович.

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

 • rada
 • city izyum
 • uk 3
 • bpd integr
 • baner new
 • NADU
 • president kadr rezerv
 • rv
 • top11
 • uk 4
 • uk 9
 • Harkyvoblenergo
 • izyum2
 • president kadr rezerv
 • uk 9
 • uk 37

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: